Služby

Zubní implantologie je moderní obor zubního lékařství nabízející pacientům řešení náhrady jednoho chybějícího zubu, ale také rehabilitaci celé bezzubé čelisti, a to jak můstkem „napevno“, tak i stabilizací zubní protézy. Oproti klasickým můstkům se u terapie pomocí zubních implantátů vyhýbáme poškození okolních zubů, což má také vliv na životnost protetické práce.

Zubní implantáty dokážou zlepšit estetiku úsměvu a bezzubým pacientům výrazně zlepší kvalitu života. Tímto se zubní implantáty stávají metodou první volby při řešení chybějících zubů.

V naší ordinaci zavádíme zubní implantáty MegaGen

Zavedení implantátu se provádí v ordinaci v lokální anestezii. Jedná se o výkon zcela bezbolestný a pacienti zákrok hodnotí jako méně nepříjemný v porovnání s extrakcí zubu. Zubní implantát se v kosti integruje v průměru tři měsíce, poté je možno zhotovit protetickou práci. V estetickém úseku chrupu lze někdy zhotovit korunku ihned po implantaci.

Výchozí situace před „doplněním“ kosti

Augmentace kosti před implantací

 

 Pokud pro zavedení implantátu není v čelisti dostatečná nabídka kosti, která po ztrátě zubů ustupuje, provádíme tzv. augmentaci kostní tkáně. Jedná se o navýšení objemu kosti.

 

Pro bližší informace a implantologickou konzultaci kontaktujte Dr. Adama Literáka na telefonním čísle 774 552 602 nebo e-mailu adam.literak@gmail.com.

Proč zubní ordinaci Literák?

Komplexní ošetření na
jednom pracovišti.
Moderní technologie
a tým s dlouholetou praxí.
Citlivý přístup
k pacientům.
Dostupná lokalita
s parkováním.