Zubní implantáty

 

images

Zubní implantologie je moderní obor zubního lékařství nabízející pacientům řešení náhrady jednoho chybějícího zubu, ale také rehabilitaci celé bezzubé čelisti, a to jak můstkem „napevno“, tak i stabilizací zubní protézy. Oproti klasickým můstkům se u terapie pomocí zubních implantátů vyhýbáme poškození okolních zubů, což má také vliv na životnost protetické práce.

1

Implantáty pro stabilizaci protézy

Zubní implantáty dokážou zlepšit estetiku úsměvu a bezzubým pacientům výrazně zlepší kvalitu života. Tímto se zubní implantáty stávají metodou první volby při řešení chybějících zubů.

 V naší ordinaci zavádíme zubní implantáty AlphaBio. Vlajkovou lodí této izraelské firmy je  originální spirální implantát zajišťující vysokou primární stabilitu po zavedení.

 

Zavedení implantátu se provádí v ordinaci v lokální anestezii. Jedná se o výkon zcela bezbolestný a pacienti zákrok hodnotí jako méně nepříjemný v porovnání s extrakcí zubu. Zubní implantát se v kosti vhojuje v průměru tři měsíce, poté je možno zhotovit protetickou práci. V estetickém úseku chrupu lze někdy zhotovit korunku ihned po implantaci.

Výchozí situace před "doplněním" kosti

Výchozí situace před „doplněním“ kosti

Augmentace kosti před implantací

Augmentace kosti před implantací

 Pokud pro zavedení implantátu není v čelisti dostatečná nabídka kosti, která po ztrátě zubů ustupuje, provádíme tzv. augmentaci kostní tkáně. Jedná se o navýšení objemu kosti.

Pro bližší informace a implantologickou konzultaci kontaktujte Dr. Adama Literáka na telefonním čísle

 +420 558 631 403

 nebo e-mailu

adam.literak@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

Zubní implantáty Frýdek-Místek, Ostrava, Třinec, Český Těšín, Frýdlant nad Ostravicí, okolí a celá ČR

Dental implants Frýdek-Místek, Ostrava, Český Těšín, Frýdlant nad Ostravicí and Czech republic